Dlaczego Słoneczny Brzeg?

Słoneczny Brzeg (bułg. Słynczew Briag, ang. Sunny Beach), czyli największy i najpopularniejszy kurort w Bułgarii rozciąga się na wybrzeżu Morza Czarnego, w pobliżu drogi łączącej dwa duże bułgarskie miasta: Warnę (na północy) oraz Burgas (na południu), kilka kilometrów na północ od miasta Nesebyr.

Słoneczny Brzeg w sezonie wakacyjnym staje się miejscem zamieszkania tysięcy turystów spragnionych słońca, plaży i łagodnego klimatu śródziemnomorskiego.

Krótka historia Słonecznego Brzegu.
Budowa kurortu rozpoczęła się w 1958 roku w miejscu, gdzie zostały zlokalizowane dwie stare studnie dostarczające w średniowieczu wody do położonego w pobliżu miasta Nesebyr.

Słoneczny Brzeg powstał na północ od Nesebyru (w a praktyce można powiedzieć, że jest z nim połączony) oraz na południe od miasteczka-kurortu Święty Włas.

Kurort w krótkim czasie stał się największym i najpopularniejszym kurortem w Bułgarii oraz jednym z najpopularniejszych na Półwyspie Bałkańskim, i wciąż się dynamicznie rozwija.

Słoneczny Brzeg – warunki.
Panujący nad Morzem Czarnym klimat śródziemnomorski sprawia, że Słoneczny Brzeg to obecnie ulubione miejsce zagranicznych wakacji Rosjan, Niemców, Brytyjczyków czy Skandynawów. Do Słonecznego Brzegu na wczasy zaczyna się ostatnio wybierać także coraz więcej Czechów, Polaków oraz Słowaków.

Za Słonecznym Brzegiem przemawia nie tylko korzystny słoneczny klimat, ale także niższe ceny niż w kurortach nad Morzem Śródziemnym.

Na południe od kurortu roztacza się pasmo górskie Stara Płanina. Orzeźwiająca mieszanka powietrza morsko-górskiego jest szczególnie korzystna dla osób z problemami z drogami oddechowymi.

Słoneczny Brzeg to 8 kilometrów szerokiej na 30–60 metrów plaży ze złotym piaskiem i czystym, spokojnym morzem. W sezonie (czerwiec–wrzesień) temperatura wody nie spada poniżej 20 stopni.

Słoneczny Brzeg to jedno z niewielu miejsc nad Morzem Czarnym, gdzie wciąż można podziwiać naturalne wydmy z rzadkimi gatunkami roślin.

Kurort słynie nie tylko z najlepszej w okolicy plaży, ale także doskonałych warunków do uprawiania takich sportów wodnych jak żeglarstwo, windsurfing, narty wodne czy parasailing.

Słoneczny Brzeg, z dziesiątkami restauracji, pubów oraz klubów oferuje także wiele atrakcji dla wielbicieli nocnego życia czy dobrej kuchni. Poznaj także inne atrakcje Słonecznego Brzegu.

Słoneczny Brzeg – komunikacja.
Ze Słonecznego Brzegu łatwo dotrzeć do każdego większego miasta w Bułgarii. Kurort jest oddalony o około 25 km od lotniska Burgas (35 km od miasta) oraz około 100 km od Warny i jej lotniska.

Ze Słonecznego Brzegu regularnie kursują autobusy do Warny oraz Burgas. Bardzo łatwo dojechać także do pobliskiego Nesebyru, którego zabytki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Mnóstwo atrakcji dla dzieci.
Planujesz rodzinne wakacje? Słoneczny Brzeg oferuje mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. W kurorcie działają także kluby dla dzieci oraz całodobowe przedszkola, w których Twoje dzieci będą pod opieką profesjonalnych opiekunek. Możesz także:
– zabrać dzieci do jednego z trzech działających w kurorcie aquaparków,
– wynająć instruktora, który nauczy je nowego sportu,
– zabrać je na przejażdżkę kucykiem,
– zabrać je na gokarty,
– lub po prostu wybrać się na plażę i korzystać ze słońca podczas gdy Twoje dzieci będą budowały zamki z piasku lub kąpały się w czystych i płytkich wodach przybrzeżnych Morza Czarnego.
I to zaledwie kilka z wielu atrakcji czekających na Twoje dzieci w Słonecznym Brzegu!

Niższe ceny.
Jednym z głównych powodów popularności Słonecznego Brzegu wśród zagranicznych turystów są niższe ceny niż w podobnych kurortach w Hiszpanii czy we Włoszech. Korzystaj z uroków śródziemnomorskiego klimatu i bułgarskiej gościnności płacąc znacznie mniej niż za wczasy na Półwyspie Iberyjskim czy Półwyspie Apenińskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *